Piknik naukowy „Tajemniczy świat nauki”

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej i Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Wosia w Świętoniowej realizuje zadanie publiczne pod tytułem „Tajemniczy świat nauki”. Zadanie realizowane jest na podstawie umowy Stowarzyszenia z Zarządem Województwa Podkarpackiego w dziedzinie nauki w 2022 r. pn. Organizacja wydarzeń popularyzujących naukę.

Ma ono na celu popularyzację nauki i kompetencji kluczowych u 250 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z powiatów: przeworskiego, łańcuckiego, jarosławskiego i leżajskiego  poprzez organizację pikniku naukowego oraz wojewódzkiego konkursu programowania i budowy robotów . Prezentowane będą pokazy i pomoce z  różnych dziedzin naukowych,  a także promowana idea powstania Podkarpackiego Centrum Nauki.

Piknik naukowy i konkurs robotyczny zaplanowany został  dnia 26 października 2022 r. Startujemy o godzinie 10.00.

Patronem medialnym przedsięwzięcia jest Gazeta Jarosławska, Radio Rzeszów i TVP Rzeszów.

Czekają na Was: pokazy z chemii i fizyki, robotyki,  stoiska: druku 3d i offsetowego, ciała człowieka i pierwszej pomocy, świat biologii pod mikroskopem i lupą, świat kosmosu, gry logiczne, klocki konstrukcyjne, odwiedzi nas gigantyczny robot.

Zgłoszenia należy dokonać, dzwoniąc pod nr 166487377 lub 516372648, lub mailowo szkola.swietoniowa@gmail.com (potwierdzamy w ciągu 24 h). Należy podać liczbę uczniów(maksymalnie 30 osób z danej szkoły), klasę oraz godzinę przyjazdu 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 . Decyduje kolejność zgłoszeń.

Parking dla uczestników będzie zorganizowany przy kościele, wejście do sali gimnastycznej od strony kościoła.

Pliki do pobrania;