Aktywne ferie 2019

W okresie ferii zimowych Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej, Szkoła Podstawowa i Ruch Światło Życie ze Świętoniowej już po raz kolejny zorganizowali zajęcia dla najmłodszych dzieci w wieku od 5 do 12 lat w miejscowym domu kultury. Pierwsze zajęcia prowadziły wolontariuszki z Ruchu Światło Życie, a były to zabawy ruchowe i papieroplastyka. Kolejny dzień to spotkanie z profesjonalnym wodzirejem i animatorem z Agencji Artystycznej Bazyl Art, którzy zaproponowali uczestnikom różnorodne gry i zabawy sprawnościowo-ruchowe oraz zajęcia grupowe, których celem była nauka asertywności. Na zakończenie nauczyciele Szkoły Podstawowej w Świętoniowej prowadzili  gry i zabawy sportowe oraz konkurs plastyczno – profilaktyczny: „Żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom”. Tego dnia odwiedzili nas również policjanci z KPP w Przeworsku, którzy przypomnieli i omówili zasady bezpiecznego zachowania w czasie zabaw na feriach oraz bezpiecznego poruszania się po drogach.

Każdy uczestnik  w czasie zajęć otrzymał drugie śniadanie oraz nagrody za uczestnictwo w konkursach. Nagrody sfinansowano z budżetu Gminy Przeworsk oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej.

Śmiech i radość dzieci ze wspólnie spędzonego czasu w miłej atmosferzena  zabawie z dawką różnorodnej wiedzy był najlepszą nagrodą dla organizatorów programu „Aktywne ferie 2019”.

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej składa serdeczne podziękowania współorganizatorom za zaangażowanie w prowadzenie zajęć  oraz Paniom które przygotowywały smaczny poczęstunek dla dzieci.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia

Galeria zdjęć: