Z radością informujemy, że rozpoczęły się ligowe rozgrywki tenisa stołowego organizowane przez Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego (POZTS). Pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej w zmaganiach bierze udział aż trzy drużyny z naszej miejscowości.
W sezonie 2025/2026 nasze zespoły występują w następujących ligach:
- TT Arena SPS Świętoniowa – IV liga, grupa rzeszowska,
- TT Arena SPS Świętoniowa II – V liga, grupa rzeszowska A,
- TT Arena SPS Świętoniowa III – V liga, grupa rzeszowska A.
Rozegrane mecze inauguracyjne:
- TT Arena SPS Świętoniowa vs. MLKS Nurt Przemyśl – wynik: 2 : 10
- TT Arena SPS Świętoniowa II vs. LKS Kańczuga – wynik: 8 : 10
- TT Arena SPS Świętoniowa III vs. GLKS Jawor 1955 II Jawornik Polski – wynik: 3 : 10
Choć pierwsze spotkania zakończyły się porażkami, należy podkreślić, że mecze obfitowały w zacięte pojedynki, z wieloma pojedynkami kończącymi się wynikiem 2:3. Pokazuje to ogromne zaangażowanie i wolę walki naszych zawodników, co napawa optymizmem przed kolejnymi kolejkami ligowymi.
Zapraszamy kibiców!
Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy i miłośników sportu do udziału w kolejnych spotkaniach. Obecność kibiców i głośny doping to nieocenione wsparcie dla naszych drużyn!
Podziękowania
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej składamy serdeczne podziękowania:
- firmie TT Arena – za sponsorowanie naszych drużyn oraz wspieranie rozwoju tenisa stołowego w naszej miejscowości,
- Panu Januszowi Harpuli, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Świętoniowej – za udostępnienie sali gimnastycznej na potrzeby treningów i rozgrywek ligowych.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do popularyzacji sportu w naszej gminie. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych zawodników!
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Wiesław Bukowski






































