Tenis stołowy w Świętoniowej – ruszyły rozgrywki ligowe POZTS

Z radością informujemy, że rozpoczęły się ligowe rozgrywki tenisa stołowego organizowane przez Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego (POZTS). Pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej w zmaganiach bierze udział aż trzy drużyny z naszej miejscowości.

W sezonie 2025/2026 nasze zespoły występują w następujących ligach:

  • TT Arena SPS Świętoniowa – IV liga, grupa rzeszowska,
  • TT Arena SPS Świętoniowa II – V liga, grupa rzeszowska A,
  • TT Arena SPS Świętoniowa III – V liga, grupa rzeszowska A.

Rozegrane mecze inauguracyjne:

  • TT Arena SPS Świętoniowa vs. MLKS Nurt Przemyśl – wynik: 2 : 10
  • TT Arena SPS Świętoniowa II vs. LKS Kańczuga – wynik: 8 : 10
  • TT Arena SPS Świętoniowa III vs. GLKS Jawor 1955 II Jawornik Polski – wynik: 3 : 10

Choć pierwsze spotkania zakończyły się porażkami, należy podkreślić, że mecze obfitowały w zacięte pojedynki, z wieloma pojedynkami kończącymi się wynikiem 2:3. Pokazuje to ogromne zaangażowanie i wolę walki naszych zawodników, co napawa optymizmem przed kolejnymi kolejkami ligowymi.

Zapraszamy kibiców!

Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy i miłośników sportu do udziału w kolejnych spotkaniach. Obecność kibiców i głośny doping to nieocenione wsparcie dla naszych drużyn!

Podziękowania

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej składamy serdeczne podziękowania:

  • firmie TT Arena – za sponsorowanie naszych drużyn oraz wspieranie rozwoju tenisa stołowego w naszej miejscowości,
  • Panu Januszowi Harpuli, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Świętoniowej – za udostępnienie sali gimnastycznej na potrzeby treningów i rozgrywek ligowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do popularyzacji sportu w naszej gminie. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych zawodników!

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia                                                                                   Wiesław Bukowski

Podsumowanie turniejów „SPS Rekreacja” – tenis stołowy dla każdego!

Zakończyliśmy sportowy cykl turniejów rekreacyjnych „SPS Rekreacja”, dedykowanych amatorom i miłośnikom tenisa stołowego, którzy cenią sobie dobrą zabawę, zdrową rywalizację i aktywne spędzanie czasu.                                                Cykl czterech turniejów rozegrano pomiędzy 24 lipca, a 14 września 2025 r..

 Wyniki końcowe turnieju

Zwycięzcą całego cyklu został Janusz Wołowiec, który nie przegrał ani jednego meczu – bilans 8:0! Gratulujemy!

Pozostałe miejsca na podium:

  • miejsce – Janusz Wielgosz
  • miejsce – Łukasz Kulpa

 Czym są turnieje „SPS Rekreacja”?

To otwarte, amatorskie turnieje tenisa stołowego organizowane przez nasze Stowarzyszenie, skierowane do wszystkich, którzy:

  • lubią ruch i sportową rywalizację,
  • nie grają zawodowo, ale chcą spróbować swoich sił przy stole,
  • cenią sobie luźną, przyjazną atmosferę.

Nie trzeba być mistrzem – wystarczą dobre chęci, uśmiech i rakietka!

 Dlaczego warto do nas dołączyć?

  • Dobra zabawa
  • Sportowa atmosfera
  • Nowe znajomości
  • Zero stresu – 100% rekreacji!
  • Luźny strój, rakietka (jeśli masz), pozytywne nastawienie – i jesteś gotowy/a!

👨‍👩‍👧‍👦 Możesz przyjść sam, z rodziną lub znajomymi – każdy jest mile widziany!

Rejestracja na kolejne turnieje:   w aplikacji TTArena

 Klasyfikacja końcowa turnieju:

Miejsce Zawodnik Zwycięstwa Porażki
1 Janusz Wołowiec      8 0
2 Janusz Wielgosz      6 2
3 Łukasz Kulpa      5 2
4 Grzegorz Piejko      5 2
5 Robert Hołub      3 3
6 Piotr Kluz      2 3
7 Ryszard Kuras      1 5
8 Marek Ulman      3 3
9 Ryszard Mroszczyk      2 5
10 Sebastian Piejko      1 5
11 Szymek Bielówka      0 5

Dziękujemy!

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas oraz rywalizację w duchu fair play.
Do zobaczenia przy stole na kolejnych turniejach!