Finał VIII Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko biżuteria”

W dniu 08 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Świętoniowej odbył się Finał VIII Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko  biżuteria”.

Organizatorami konkursu była; Szkoła Podstawowa w Świętoniowej i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. Konkurs patronatem objął Starosta Przeworski, Wójt Gminy Przeworsk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kańczuga i Sieniawa, a patronatem medialnym objęła konkurs Gazeta Jarosławska.

Uczniowie i ich rodziny wykonywali „eko – biżuterię” z różnorodnych materiałów pochodzących z odpadów oraz surowców wtórnych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem w którym uczestniczyło 20 szkół podstawowych z terenu powiatu przeworskiego, a zgłoszonych prac do finału konkursu było 54.

Dyplomy i nagrody wszystkim laureatom i wyróżnionym wręczali Pan Bogusław Urban Starosta Przeworski, Pan Daniel Krawiec Wójt Gminy Przeworsk, Pani Marta Sęk reprezentująca Nadleśnictwo Sieniawa, Pan Dariusz Żurek reprezentujący Nadleśnictwo Kańczuga oraz Wiesław Bukowski Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej.

Głównym celem konkursu była promocja edukacji ekologicznej oraz propagowanie działań proekologicznych i prozdrowotnych wśród uczniów i ich rodzin z powiatu przeworskiego.

Wszyscy wspólnie działali na rzecz ochrony przyrody, promowaliśmy selektywną zbiórkę odpadów oraz ponowne ich przetwarzanie na praktyczne przedmioty domowego użytku. Uczniowie z rodzinami w twórczy i aktywny sposób spędzali wolny czas, aby przygotować piękne i kreatywne prace. Umożliwiliśmy publiczną prezentację uzdolnień artystycznych uczestników.

Nagrody ufundowali:  Zarząd Powiatu Przeworskiego, Wójt Gminy Przeworsk, Nadleśnictwo Kańczuga, Nadleśnictwo Sieniawa, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło oraz  Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Wierzymy, że zmobilizuje to wszystkich do codziennych działań na rzecz ochrony środowiska,  a co za tym idzie naszego zdrowia i przyszłych pokoleń.

W imieniu zarządu Stowarzyszenia;