Wojewódzki Konkurs Programowania i Budowy Robotów „Tajemniczy świat nauki”

W dniu 12.12.2023 roku Szkole Podstawowej w Świętoniowej odbył się po raz drugi Wojewódzki Konkurs Programowania i Budowy Robotów „Tajemniczy świat nauki”.            Do szkoły przyjechało 14 drużyn z Rzeszowa, Leżajska, Przeworska i Soniny.                    Nasza szkoła wystawiła 4 drużyny w każdej z kategorii.

W konkursie robotycznym wszyscy uczestnicy rywalizują ze sobą wcześniej; projektując, budując i programując roboty do wykonania określonych zadań. Zmagania te dają okazję ich uczestnikom do prezentacji swoich umiejętności technicznych. Mają one na celu rozwijanie kreatywności, zdolności inżynieryjnych, umiejętności programowania oraz promują współpracę zespołową. Te rozgrywki wspierają edukację STEM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka), co jest istotne dla kształcenia młodych ludzi w dziedzinach nauk technicznych. Uczestnictwo w konkursach robotycznych może dostarczyć nie tylko radości z tworzenia i rywalizacji, ale również rozwijać umiejętności praktyczne i myślenie analityczne uczestników.

W czasie trwania konkursu CIS w Chałupkach przygotowało pyszne hot dogi  i popcorn, które łącznie z napojami zostały ufundowane  przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej.

Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.          Nagrody ufundowali – Gmina Przeworsk , FHU Roman Chudzik , MargoPack Marek Pelc , Janusz Gondek, Cdu Mentor  oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej.               Pula nagród to  kwota ponad 3 tyś. zł..

Patronatem konkursu była Gmina Przeworsk, TVP 3 Rzeszów oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej.

Gratulujemy wszystkim i zapraszamy za rok.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia                                                                              Janusz Harpula i Wiesław Bukowski

Wyniki:

5. RoboCalasans1
  6. SP1 7d
  7. RoboCalasans2

Więcej zdjęć na profilu szkolnym facebooka.