Wycieczka w nagrodę pn. „Pamięć ważna rzecz z Powiatem Przeworskim”

Wycieczka w nagrodę

Od kilku lat Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej wraz z Radą Rodziców i Radą Pedagogiczną organizuje czerwcowy wyjazd dla uczniów wyróżniających się zachowaniem , wynikami, zaangażowaniem w konkursy i działalność wolontariacką.  Byliśmy już Bieszczadach, Pieninach, Kazimierzu nad Wisłą, Zwierzyńcu,  kilka razy na kajakach i w Zatorze, a w tym roku  pojechaliśmy do Krakowa. Pierwszego dnia uczniowie realizowali projekt „Pamięć ważna rzecz” , a drugiego zwiedzali Muzeum Lotnictwa i odpoczywali w Parku Wodnym.

W Muzeum Lotnictwa można zobaczyć samoloty bojowe, takie jak słynne polskie myśliwce PZL P.11 i PZL P.24, samoloty odrzutowe, na przykład MiG-15 i MiG-21,  a także wiele innych modeli reprezentujących różne okresy i typy lotnictwa. Muzeum Lotnictwa w Krakowie oferuje również interaktywne wystawy, które pozwalają odwiedzającym zdobyć wiedzę na temat rozwoju technologii lotniczych, historii lotnictwa oraz wkładu polskich lotników w rozwój tej dziedziny. Można również zwiedzać różne sale tematyczne, które prezentują różne aspekty lotnictwa, takie jak nawigacja, meteorologia, loty kosmiczne itp..

Ostatnim etapem,  programu wycieczki  był  Park Wodny w Krakowie.                             Jeden z największych w Polsce aquaparków , który gwarantuje niezapomniane emocje dla wszystkich  przez okrągły rok. W aquaparku znajdują się trzy baseny, bicze wodne, hydromasaże, rwąca rzeka, ścianka wspinaczkowa, aneks saunowy, to tylko nieliczne     z atrakcji które tam czekają  na gości w Parku Wodnym w Krakowie. Organizatorzy w sezonie szczególnie polecają także nowe zjeżdżalnie zewnętrzne.  Po wodnej kąpieli , powrót do domu.

Dofinansowania na realizację wycieczki w nagrodę pn. „Pamięć ważna rzecz z Powiatem Przeworskim”   udzielił  Zarząd Powiatu Przeworskiego, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej oraz Rada Rodziców  SP Świętoniowa.

Śmiech i radość dzieci ze wspólnie spędzonego czasu w miłej atmosferze na  zabawie z dawką różnorodnej wiedzy był najlepszą nagrodą dla organizatorów „Wycieczki w Nagrodę”.

Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do organizacji Wycieczki w Nagrodę dla dzieci z SP Świętoniowa, okazaną pomoc , w szczególności dyrektorowi  i nauczycielom SP Świętoniowa, Radzie Rodziców oraz członkom Stowarzyszenia

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia

Wiesław Bukowski   Janusz Harpula